Български хелзинкски комитет организира семинар за борба с дискриминацията, на който ще бъдат споделени и междунардни антидискриминационни практики. Семинарът се провежда в два модула – на 17 и 18 ноември 2011 г. и на 17 февруари 2012 г. в София.
На 17 и 18 ноември 2011 г. в семинара по темата "Ролята на неправителствените организации (НПО) в борбата срещу дискриминацията" участва инж. Ганка Господинова, заместник председател на УС на сдружението.
Организацията ни работи през последните няколко години основно по програми, насочени към подкрепа на семействата с деца с различни увреждания. Проведено по поръчка на нашата организация представително социологическо проучване /120 анкетирани и 100 участници във фокус групи от 6 града/ относно възможностите за интеграция на децата със СОП от Старозагорска област, както и прекият ни опит при работа с деца и семейства, показват наличието на различни форми на дискриминация към тези деца и семейства, което и определя интересът на сдружението към проучване и приложение на антидискриминационните практики за хора с увреждания.
